Europska liga: Hajduk upisao minimalan poraz kod Dnjipra

Prva utakmica četvrtog pretkola: Dnjipro - Hajduka 2:1 (0:0)

Tino Sven Sušić/Getty Images

U prvoj utakmici doigravanja za ulazak u Europsku ligu Hajduk je u Ukrajini poražen od Dnjipra iz Dnjipropetrovska s 2:1.  Dnjipro je je tokom cijele utakmice bio mnogo bolji i opasniji protivnik, što je uostalom bilo i očekivano. Unatoč dominaciji u prvom dijelu i nekoliko izglednih situacija pred vratima Hajduka sjajni splitski vratar Lovre Kalinić bravuroznim je intervencijama uspio sačuvati svoju mrežu do odlaska na odmor.

A potom šok. U drugoj minuti nastavka, nakon Magličina promašaja lopta je vraćena u kazneni prostor domaćina gdje je protivnički branič Douglas teško pogriješio, a dar je iskoristio Tino Sven Sušić i pogodio za vodstvo Hajduka. Slavlje je bilo kratkoga vijeka, samo tri minute kasnije bivši Hajdukovac Nikola Kalinić pogađa za izjednačenje rezultata. Kalinić se najbolje snašao u gužvi te matirao svog prezimenjaka na Hajdukovim vratima.

Igralo se neko vrijeme ravnopravno, a tada je, bnakon jednog ubačaja, Strinić u svojem kaznenom prostoru očigledno povukao Antona Maglicu. Međutim glavni sudac susreta samo je odmahnuo rukama te dodijelio Maglici žuti karton zbog prigovora. A onda, kada su se svi već polako okretali ka uzratu na Poljudu Dnjipro je prešao u vodstvo. S desne strane ubacio je Leonardo, a su srcu hajdukova kaznena prostora nečuvan je ostao Shakov te poslao loptu iza leđa Lovre Kalinića.