Europska liga: Hajduku Koper, Rijeka protiv Aberdeena

Hrvatski klubovi saznali su protivnike u drugom pretkolu Europske lige...

Odigrani su svi susreti prvog pretkola Europske lige, a najveće je iznenađenje eliminacija Crvene Zvezde – kazahstanski Kairat Almatija šokirao je Luisa Ibaneza i društvo te ih nepovratno izbacio iz ovogodišnjih europskih natjecanja.

Božidar Radošević utakmicu svog Debrecena i Sutjeske (2:0) pratio je s klupe za pričuve, dok je Ivan Runje odradio svih 90 minuta u prolazu Omonije protiv Dinamo Batumija (2:0). Drugo pretkolo Europske lige izborio je i Pejo Pejić sa svojim Kukesijem, a Pejić je u 75. minuti promašio i kazneni udarac.

Europski put gotov je pak za Hrvoja Plazanića, Borisa Jukića i Antu Sokola (gibraltarski College Europe), od kojih je bolji bio Slovan iz Bratislave ukupnimi rezultatom 9:0.

West Ham bivšeg hrvatskog izbornika Slavena Bilića i u uzvratnom je susretu bio bolji od Lusitansa, a jedini pogodak u minimalnoj pobjedi postigao je Elliott Lee.

Splitski Hajduk, koji je sa 6:2 u Dugopolju svladao Sillamae, u drugom će pretkolu igrati protiv Kopera (remizirao 2:2 pred svojim navijačima protiv Vikingura, što je bilo dovoljno za prolaz), dok će Rijeku čekati škotski Aberdeen koji je u uzvratu protiv Škendije odigrao bez pogodaka i na taj način izborio daljnju fazu natjecanja. Bojan Vručina za Škendiju je zaigrao posljednjih desetak minuta.