Europska liga: Hrvatski nogometaši ispali u kvalifikacijama za prvo pretkolo!

Oba naša nogometaša kroz kvalifikacije nisu uspjela izboriti prvo pretkolo.

Odigrane su uzvratne utakmice kvalifikacija za prvo pretkolo Europske lige, nakon kojih smo saznali da nitko od hrvatskih nogometaša nije izborio prvo pretkolo kroz kvalifikacije.

A to su mogla učiniti dva nogometaša. Bivši nogometaš Hajduka Mislav Anđelković i Arian Mršulja sa svojom malteškom Birkirkarom ispali su od Klaksvika s Farskih Otoka. Domaćini su pobijedili 2:1 pogotcima Denija Pavlovića na asistenciju Palla Klettskarda te samog Palla te time poboljšali 1:1 remi s Malte iz prvog susreta. Oba naša nogometaša odigrali su svih 90 minuta, a počasni gol za momčad Birkirkare postigao je Marcelinho u posljednjoj minuti.

Od ostalih rezultata vrijedi izdvojiti da je još jedan klub s Farskih Otoka, B36 Torshavn, nakon jedanaesteraca izbacio St. Joseph’s iz Gibraltara te da je kosovska Prishtina s 5:0 deklasirala Europu iz Gibraltara.

Europska liga, kvalifikacije za prvo pretkolo, uzvrati:

St. Joseph’s Fc (GIB) 1:1 B36 Torshavn (F.O.) (Otero 88. / 14. – 11m Cieslewicz) – Jedanaesterci 2:4 [Ukupni rezultat 4:6]

Fk Trakai (LIT) 1:0 Cefn Druids Afc (WAL) (Bilyaletdinov 29. – 11m) – Ukupni rezultat 2:1

Gzira Fc United (MAL) 2:1 Ue Sant Julia (AND) (Samb 65. – 11m, Bilbao 90+2. / 62. Mendez) – Ukupni rezultat 4:1

Prishtina (KOS) 5:0 Europa Fc (GIB) (Dallku 9. – 11m, 35. – 11m, Mankenda 13., Januzi 59., Pefqeli 86.) – Ukupni rezultat 6:1

Bala Town Fc (WAL) 1:0 Tre Fiori Fc (S.M.) (Burke 77.) – Ukupni rezultat 1:3

Ki Klaksvik (F.O.) 2:1 Birkirkara (MAL) (Pavlović 45+2., Klettskard 59. / 90. Marcelinho) – Ukupni rezultat 3:2

S. S. Folgore (S.M.) 1:1 Ue Engordany (AND) (Sacco 86. / 90+6. – ag Sartori) – Ukupni rezultat 2:3