Europska liga: Ivan Rakitić asistirao za oba gola Seville u remiju na gostovanju u Mariboru

Maribor i Sevill remizirali su odigravši 2:2. Darijo Srna asitirao je Luizu Adrianu u remiju Šahtara kod Viktorije 1:1

Ivan Rakitić/Getty Images

Nogometaši Seville remizirali su na gostovanju kod Maribora (2:2) u prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić asistirao je za oba gola. Igrala se 47. minuta kada se Rakitić sjurio desnom stranom, ubacio prizemnu loptu, a Kevin Gameiro pogodio je za 1:1. Hrvatski reprezentativac izveo je korner u 72. minuti, a Fazio je postigao pogodak za 1:2.

Šahtar je remizirao na gostovanju kod Viktorije Plzen (1:1). U 65. minuti Darijo Srna asistirao je Luizu Adrianu koji je pospremio loptu u mrežu. Eduardo je ušao u igru u 87. minuti umjesto Douglasa Coste.

Dinamo Kijev  izgubio je od Valencije 0:2, Ognjen Vukojević odigrao je cijelu utakmicu za ukrajinski sastav. Utakmica je igrana u ciparskoj Nicosiji zbog sukoba u glavnom gradu Ukrajine

Dnipro je pobijedio Tottenham 1:0, a Ivan Strinić odigrao je cijelu utakmicu za domaćina zaradivši žuti karton.