Europska liga: Lazio osigurao prolaz, Marseille poražen u Portugalu

Odigrane su utakmice četvrtog kola Europske lige u skupinama G, I i K, a saznali smo i jednog sudionika šesnaestine finala.

U skupini G Viktoria Plzen ugostila je švicarski Lugano te stigla do druge pobjede u Europskoj ligi. Već u prvom poluvremenu rješili su pitanje pobjednika dvama pogocima Krmenčika te jednog Horava. U nastavku su zabili još jedan, a u strijelce se upisao Cermak. Jedini pogodak za Lugano postigao je Mariani. Nastup za Viktoriju upisao je i Diego Živulić, koji je u igru ušao u 86. minuti. U dugom dvoboju ove skupine snage su odmjerili FCSB i HapoelBeer Sheva. Utakmica je završila rezultatom 1:1, a pogotke su postigli Florinel Coman za domaćina, dok se za goste u strijelce upisao Ben Sahar.

Guimaraes je u skupini I upisao prva tri boda u utakmici protiv Marseilla. Pobjedonosni pogodak postigao je Hurtado. Utakmicu su obilježila dva crvena kartona za gostujuću momčad. Salzburg i Konyaspor podijelili su bodove u utakmici bez pogodaka. Duje ĆaletaCar odigrao je svih 90 minuta u obrani Salzburga, dok za goste nije ulazio Petar  Filipović.

Lazio je i dalje stopostotan te je današnjom pobjedom u skupini K osigurao prolazak u daljnju fazu. Tragičar utakmice bio je igrač Nice, Le Marchand, koji je postigao autogol u 92. minuti utakmice. Vitesse je doživio poraz na domaćem terenu od belgijskog Waregema. Pobjedu gostima donijeli su Baudry i Kaya. Svaka momčad je dobila po jedan crveni karton.