Večer za pamćenje: Mateo Kovačić hat-trickom u Europskoj ligi obilježio najbolju utakmicu u Interu

Inter je u uzvratnoj utakmici slavljem 6:0 potvrdio pobjedu iz prve utakmice protiv Stjarnan, Kovačić zabio tri gola za 51 minutu

Nogometaši Intera lakoćom su preskočili Stjarnan slavivši u uzvratom susretu playoffa Europske lige 6:0, a hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić postigo je prvi hat-trick u dresu talijanskog prvoligaša. Kovačić je doveo Inter u vodstvo u 28. minuti kada je iz neposredne blizine pospremio loptu u mrežu.

Drugi gol uslijedio je pet minuta kasnije. Kovačić se sjajno riješio pratnje, sjurio prema golu i lobom matirao vratara gostiju. Treći gol stigao je u 51. minuti i trener ga je ubrzo izvadio iz igre. Hrvatski reprezentativac napravio je više nego dovoljno.

Rostov nije uspio nadoknaditi 0:2 protiv Trabzonspora u uzvratu, Stipe Pletikosa i Hrvoje Milić igrali su cijeli susret u redovima domaćina. Pravi potop doživio je moskovski Lokomotiv koji je nakon remija na gostovanju kod Apolona (1:1), na domaćem terenu izgubio 1:4! Vedran Ćorluka u porazu je odigrao cijelu utakmicu.

Više sreće imali su Danijel Pranjić i Gordon Schildenfeld koji su u dresu Panathinaikosa slavili na gostovanju protiv Midtjyllanda 2:1 potvrdivši pobjedu iz prve utakmice (4:1). Hrvatski nogometaši odigrali su cijelu utakmicu.

Hull City na domaćem terenu pobijedio je belgijski Lokeren 2:1, ali je u prvoj utakmici izgubio 0:1 i ispao je zbog gola u gostima. Nikica Jelavić ušao je u igru u 66. minuti, a Hull je od 71. minute igrao bez isključenog Sagba.