Europska liga: Napoli i Valencia zamalo prokockali prednosti iz prvih utakmica!

Valencia je praktički ispala iz natjecanja, no u sudačkoj nadoknadi pao je pogodak spasa

Uzbudljivi prvi susreti večerašnjih ogleda Europske lige su iza nas. Od tri odigrane utakmice, jedino je Chelsea uvjerljivo slavio i potvrdio prednost iz prvog susreta. Naš Mateo Kovačić je odigrao svih 90 minuta. Valenciu su minute dijelile od ispadanja, dok je Napoli nakon odličnog početka primio tri komada.

Dynamo Kyiv – Chelsea 0:5 (0:3)

Dynamo je nakon poraza u prvoj utakmici tražio čudo. Ali ga nije dobio. Chelsea je u obe utakmice slavio, a u ovoj u Kievu pobjedili su domaćina s 5:0. Junak utakmice je Olivier Giroud koji je postigao hat-trick. Pogotke su postizali Giroud (5.’, 33.’ i 59.’), Alonso (45.’+1) i Hudson-Odoi (78.’). Naš Mateo Kovačić odigrao je cijelu utakmicu za ‘Bluese’.

Krasnodar – Valencia 1:1 (1:2)

Nadomak velikog iznenađenja bili su nogometaši Krasnodara. Prva utakmica na Mestalli je završila s 2:1 za Valenciu, a domaćini su do posljednjih trenutaka imali rezultat koji ih je vodio dalje. Iako golovi nisu padali do same završnice, Krasnodaru je to pasalo. Gol nade za domaćine pao je potkraj susreta, u 85. minuti, a strijelac je bio Magomed-Shapi. Činilo se da će se Valencia neočekivano oprostiti od natjecanja no u sudačkoj nadoknadi Goncalo Guedes postiže pogodak za prolaz.

Red Bull Salzburg – Napoli 3:1 (0:3)

Napoli je odmah na početku utakmice uspio postići pogodak preko Arkadiusza Milika i tako osigurati opušten ostatak utakmice. Igrači Napolia su pre neozbiljno shvatili svoju prednost u ostatku susreta i primili čak tri pogotka, no to nije bilo dovoljno za Salzburg jer je u prvoj utakmici bilo 3:0 za momčad Napolia. Pogotke za Red Bull su postizali Dabbur (25.’), Gulbrandsen (65.’) i Leitgeb (90.’).