Europska liga: Pobjede nogometaša Rijeke, Hajduka i Splita

Rezultati prvih utakmica 2. pretkola: Rijeka - Ferencvaros 1:0, Dundalk - Hajduk 0:2, Split - Hapoel Beer Sheva 2:1

Ivan KrstanovićFoto Arsen Miletić

Nogometaši Rijeke, Hajduka i Splita pobjedama su otvorili nastup u Europskoj ligi. Rijeka je na domaćem terenu pobijedila Ferencvaros 1:0. Iako su Riječani bili puno bolji protivnik, trebalo je dočekati  85. minutu i sjajan potez Andreja Kramarića koji je izborio penal. Ivan Krstanović je bio siguran.

Hajduk je slavio na gostovanju u Irskoj protiv Dundalka. Splićane je u vodstvo doveo Mijo Caktaš u 9. minuti. Konačnih 2:0 postavio je Nikola Vlašić u 73. minuti, te je ujedno postao najmlađi europski debitant i namlađi europski strijelac u povijesti Hajduka.

Split je pak na domaćem terenu stigao do pobjede protiv Hapoel Beer Sheve 2:1. Gosti su poveli preko Buzagla u 31. minuti. Izjednačio je Tomislav Dujmović (78′), a pobjedu je donio Mate Bilić u 86. minuti pogotkom s bijele točke.