[VIDEO] Europska liga: Rijeka pružila dobar otpor, no izgubila od AEK-a

Nogometaši Rijeke odigrali su prvi susret grupne faze Europske lige, snage su odmjerili s Grčkim AEK-om. Na Rujevici susret je završen pobjedom gostiju, AEK je slavio rezultatom 1:2.

Odlučno su Riječani krenuli po tri boda, već u drugoj minuti susreta u prilici se našao Gavranović, napad je zaustavila gostujuća obrana izbijanjem lopte u korner. U još izglednijoj prilici našao se Heber, odlično ga je u šesnaest metara zaposlio Vešović, no iskazao se gostujući vratar Anestis. Gosti iz Grčke do prve prilike su stigli u petoj minuti, pokušaj glavom zaustavio je golman Riječana. Početak utakmice bio je vrlo atraktivan, s nekoliko prilika za postizanje zgoditka. Već u sljedećoj ozbiljnijoj prilici do vodstva je stigao AEK, odbijanac u kaznenom prostoru stigao je do kapetana gostiju i Petros Mantalos preciznim udarcem savladao je Prskala.

Odmah nakon primljenog zgoditka Rijeka ponovo kreće u napad, u 20. minuti pokušaj Vešovića, poslije odličnog proigravanja, blokirala je gostujuća obrana. Osam minuta kasnije našli su se Grci ponovo u prilici, ipak, s nešto poteškoća loptu je primirio vratar Prskalo. U 30. minuti za veselje domaćih navijača pobrinuo se Josip Elez, iskoristio je dodavanje iz kornera i preciznim udarcem zabio za izjednačenje. Deset minuta kasnije AEK je pokušao iz slobodnog udarca s ruba kaznenog prostora, ali lopta je završila iznad gola Rijeke. Najopasniji igrač Grka Mantalos, u 41. minuti s lijeve strane sam se snašao pred Prskalom, koji je odličnom obranom spriječio novo vodstvo gostiju. Poluvrijeme je završeno izjednačenim rezultatom 1:1.

U drugo poluvrijeme Rijeka je startala napadački i prvih deset minuta napadala protivnički gol. Ipak, nisu uspjeli uputiti opasniji udarac prema vratima gostiju. U 63. minuti utakmice stigao je novi šok za Riječane. Lazaros Christodoulopoulos iz slobodnog udarca precizno je pucao i svladao Prskala za novo vodstvo AEK-a. Gosti su imali priliku povećati vodstvo u 70. minuti kada je ubačaj s desne strane našao samog Simoesa, koji je pucao ravno u Prskala. Rijeka je pokušala stići do izjednačenja, a najbliže pogotku bio je Maxwell Acosty u 79. minuti, kad se sjurio sam prema gostujućem golu, no napad je završio bezopasnim udarcem. Grci su rutinski odradili posljednju dionicu susreta i zasluženo proslavili sva tri boda.