Europska liga: Rijeka svladala talijanskog velikana za oproštaj od Europe!

U šestnaestinu finala Europske lige idu Milan i AEK.

HNK Rijeka je ugostila na rasprodanoj Rujevici Milan u sklopu šestog kola skupine D Europske lige i pritom upisala pobjedu 2:0. Podsjećamo, Milan je bio pobjednik skupine i prije ove utakmice, dok hrvatski prvak s druge strane, neovisno o ishodu, nije mogao proći u knock-out fazu Europske lige.

U drugoj minuti mladi Patrick Cutrone je pucao malo izvan ruba šestnaesterca, ali udarac mu je bio neprecizan. Domaćin je poveo u 7. minuti nakon što je Mario Gavranović izborio prekršaj, a fantastično je iz slobodnog udarca pogodio Jakov Puljić u gornji lijevi kut. U 18. minuti Zoran Kvržić je pucao iz voleja s ruba šestnaesterca, ali lopta je prošla pored gola Marca Storarija.

Igrala se 31. minuta kada je Marko Vešović odlično ubacio s desne strane, ali pokušaj Puljića glavom je završio pored gola. Igrač Milana Andre Silva prvi je opomenuti igrač na utakmici u 32. minuti. Cutrone je u 39. minuti propustio veliku priliku za Milan kada je unutar kaznenog prostora Rijeke u izglednoj situaciji pucao iznad gola Simona Sluge. Mate Maleš prvi je opomenuti igrač Rijeke u 43. minuti.

Na startu drugog poluvremena Gavranović diže prednost Rijeke na 2:0. Pogodio je s par metara od gola nakon dodavanja Kvržića s lijeve strane u 47. minuti. U 58. minuti pucao je unutar šestnaesterca Luca Antonelli, ali njegov udarac uspješno je blokirao Josip Elez. U 66. minuti Antonelli je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Puljićem. Maxwell Acosty pucao je u 66. minuti s ruba šestnaesterca, ali lopta je završila u bloku.

Odličnu priliku propustio je Cutrone u 73. minuti kada je njegov pokušaj glavom, nakon ubačaja Davidea Calabrije, završio pored gola. U 76. minuti Matjaž Kek iz igre vadi Acostyja, a ulazi Roberto Punčec. Lucas Biglia bio je jako blizu pogotka u 77. minuti nakon što je njegov pokušaj iz slobodnog udarca završio malo pored gola Sluge. U 78. minuti Manuel Locatelli zaradio je žuti karton. Iz igre je u 81. minuti izašao strijelac Gavranović, a zamijenio ga je Matic Črnic. Treću izmjenu Kek je obavio u 86. minuti kada je iz igre povukao Kvržića, a umjesto njega u igru poslao Grka Charalamposa Mavriasa.

U drugoj utakmici skupine D Austria Vienna i AEK u Beču su odigrali 0:0. U šestnaestinu finala idu Milan i AEK.