Fantastični Gavranović i Acosty

[VIDEO] Gavranović pokorio Austriju!

Mario Gavranović i Maxwell Acosty izluđivali su austrijsku obranu koja nije imala rješenja kako ih zaustaviti.

Rijeka je gostovala na Ernst Happel stadionu kod Austrije Beč u sklopu 3. kola Europske lige. Rijeka je prije ove utakmice bila bez bodova u skupini D, dok je domaćin imao jedan bod na kontu. Prvak Hrvatske slavio je pobjedu rezultatom 3:1 i upisao prvu pobjedu u skupini. Momčadi Matjaža Keka ovo je povijesna pobjeda u gostima u skupinama Europske lige.

Austria Beč od početka utakmice nametnula je svoj ritam i u prvih 20 minuta imala je posjed lopte i kontrolu igre. U tom periodu utakmice nije bilo udaraca u okvir gola. I onda u 21. minuti Rijeka je povela iz prve prave prilike na utakmici. Mate Maleš uposlio je na desnom krilu Boadu Maxwella Acostya koji je imao dosta slobodnog prostora ispred sebe. Dodaje loptu u sredinu prema Filipu Bradariću koji odmah prosljeđuje loptu za Marija Gavranovića. Švicarski reprezentativac odličnom reakcijom pogađa za vodstvo. Austria je mogla do izjednačenja u 25. minuti. Florian Klein ubacio je loptu s desne strane u šestnaesterac gostiju. Lopta dolazi do usamljenog Christopha Monscheina koji s par metara ne uspijeva zabiti, odnosno Simon Sluga mu je to odlično obranio.

Acosty se u 28. minuti ponovno sjurio po desnoj strani i uputio udarac lijevom nogom s vrha šestnaesterca, ali udarac nije bio previše opasan i to je vratar Patrick Pentz lako obranio. Bradarić je u 29. minuti pucao iz velike udaljenosti, ali lopta je otišla visoko iznad gola. U 31. minuti Rijeka je povećala vodstvo. Acosty je očito večeras nerješiva enigma za obranu domaćina jer se opet sjurio po desnoj strani i asistirao natrčalom Gavranoviću koji precizno pogađa za 2:0. Acosty je pucao glavom u 35. minuti nakon ubačaja Leonarda Žute, ali bezopasno za Pentza.

Drugo poluvrijeme je počelo slično kao prethodno, bez konkretnih prilika i udaraca u okvir. U 63. minuti Raphael Holzhauser pucao je iz slobodnog udarca s nekih 18 metara, ali lopta je završila u bloku. U 70. minuti Josip Elez morao je napustiti igru zbog ozljede. Umjesto njega u igru je ušao Roberto PunčecIsmael Tajouri je u 71. minuti iz daljine odlično pucao, a Sluga odličnom intervencijom skrenuo loptu u lijevu vratnicu. U 77. minuti Tarkan Serbest pucao je iz daljine, ali bezopasno za Slugu. Zoran Kvržić, koji je u 79. minuti zamijenio fantastičnog Acostya, propustio je izglednu priliku u 81. minuti za povećanje vodstva. Išao je jedan na jedan s golmanom Pentzom, mogao je birat hoće li pucati ili dodati Gavranoviću, ali Kvržić je odabrao najgore rješenje i poslao loptu daleko od gola.

U 90. minuti Austria je smanjila na 2:1. Holzhauser je ubacio s lijeve strane, a loptu glavom u mrežu skreće Kevin Friesenbichler. Rijeka u 93. minuti postiže pogodak za konačnih 3:1. Domagoj Pavičić ubacio je s desne strane, a Kvržić je glavom bio precizan.