Europska liga: Sevilla golom u sudačkoj nadoknadi izborila finale

Uzvratna utakmica polufinala: Valencia - Sevilla 3:1 (0:2). Sevilla je finale izborila golom M'Bije u sudačkoj nadoknadi

Slavlje nogometaša Seville/Getty Images

Europska liga, polufinale

VALENCIA – SEVILLA 3:1

Stadion Mestalla. Sudac: Mažić (Srbija).

Strijelci: 1:0 Feghouli (14′), 2:0 Jonas (26′), 3:0 Mathieu (70′), 3:1 M’Bia (90′).

Žuti kartoni: Alves, Mathieu, Feghouli, Bernat (Valencia), Carrico (Sevilla).

VALENCIA: Alves, Costa, Mathieu, Pereira, Keita, Feghouli, Parejo (od 79′ Fuego), Bernat, Jonas (od 85′ Barragan), Vargas, Piatti (od 62′ Cartabia).

SEVILLA: Beto, Navarro (od 72′ Moreno), Pareja, Fazio, Carrico, Coke, M’Bia, Rakitić, Vitolo, Reyes (od 79′ Marin), Bacca (od 66′ Gameiro).

Nogometaši Seville plasirali su se u finale Europske lige pogotkom M’Bije u četvrtoj minuti sudačke nadoknade! Sevilla je na gostovanju kod Valencije izgubila je 1:3, ali je u prvoj utakmici pobijedila 2:0 i prošla je u finale zbog gola u gostima.

Igrala se sudačka nadoknada, Fazio je prebacio glavom loptu za M’Biju koji ju je zakucao u mrežu za veliko slavlje gostiju. Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Sevillu.

Valencia je povela golom Feghoulija u 14. minuti, 12 minuta kasnije Jonas je pogodio gredu, a lopta se od leđa vratara Beta odbila u mrežu – 2:0. Valencia je u 70. minuti stigla do trećeg gola, Mathieu se najbolje snašao u kaznenom prostoru – 3:0.

Sevilla će u finalu igrati protiv Benfice koja je remizirala s Juventusom (0:0), te je prošla dalje zbog pobjede iz prve utakmice 2:1.