Europska liga: Sjajna večer Iličića, Everton i dalje prosipa bodove

U skupini D Europske lige, u kojoj nastupa hrvatski prvak Rijeka, odigran je i susret između Milana i AEK-a iz Grčke. Vodeća momčad skupine ugostila je Grčkog predstavnika i unatoč nadmoći Talijana susret je završen podjelom bodova. Milan je uspio zabiti u 8. minuti, ipak pogodak Locatellija poništen je zbog zaleđa. Do kraja poluvremena nije bilo izglednijih prilika i završeno je bez pogodaka. U drugom dijelu nastavlja Milan držati loptu u posjedu te stvarati prilike, u 68. minuti priliku je imao Andre Silva, njegov pokušaj zaustavlja gostujući vratar Giannis Anestis. Odlično je Anestit reagirao i minutu kasnije kada je spriječio pogodak Crotoneu te u 81. minuti, pokušao je Suso. Livaja i Kalinić morali su se zadovoljiti s podjelom bodova. Milan je i dalje vodeća momčad skupine, dok AEK ostaje na drugom mjestu.

Utakmice trećeg kola odigrali su i u skupini E, Atalanta je ugostila ciparski Apollon, a Vlašićev Everton dočekao je Lyon-a. Odličnu večer u Bergamu imao je Slovenac Josip Iličić, sudjelovao je kod sva tri pogotka Atalante. U 12. minuti Iličić je iskoristio dodavanje u kaznenom prostoru i zabio za vodstvo s 1:0, bio je to jedini zgoditak u prvih 45 minuta. U drugom poluvremenu gosti sa Cipra pobrinuli su se za izjednačenje, u 59. minuti na drugoj stativi našao se Schembri i postigao pogodak glavom. Talijani nisu dozvolili iznenađenja i u dvije minute stigli do druge pobjede. Pet minuta kasnije Iličić je izveo korner, ubacio u peterac gdje je za 2:1 glavom pogodio Petagna. Praktički u sljedećem napadu Atalanta potvrđuje pobjedu, sjajnom asistencijom Iličić je uposlio Freulera koji zabija preciznim udarcem. Atalanta je sa sedam bodova na prvom mjestu skupine, s dva boda manje slijedi im Lyon.

Engleski Everton nastavlja serijom loših rezultata u europskim natjecanjima. Gosti iz Francuske poveli su u ranoj fazi utakmice i poremetili planove Evertonu. U šestoj minuti kazneni udarac u pogodak pretvorio je Nabil Fekir. Englezi su bili najbliže izjednačenju pet minuta prije kraja poluvremena, priliku je propustio Davy Klaassen. Everton je u drugom dijelu krenuo po izjednačenje, do kojeg su stigli nakon ubačaja Sigurdssona, a pogodak je glavom postigao Williams. Obrana domaćih nije izdržala, Cornet je u 75. minuti prošao desnom stranom i dodao Traoreu, koji je udarcem petom prevario Jordana Pickforda. U tri nastupa Everton je upisao dva poraza i ostaje na posljednjem mjestu skupine.

Do samog kraja vrlo zanimljivo biti će u skupini F, gdje su momčadi bodovno vrlo izjednačene. Sheriff iz Moldavije sastao se s Lokomotivom iz Moskve, a češki Zlin je dočekao Kopenhagen iz Danske. U Tiraspolu već prvu priliku iskoristili su igraći Moskve, preciznim udarcem s udaljenosti od jedanaest metara zabio je Miranchuk, zabio je u 17. minuti utakmice. Nakon zaostatka Sheriff je krenuo u lov po izjednačenje, Stefan Mugosa nije zabio, što je pošlo za rukom Badibangi u 31. minuti, sam se našao na pet metara i pogodio glavom. Brezovec, Kulušić i Mikulić nisu se zadovoljili bodom te je Brezovec četiri minute nakon izjednačenja pokušao sjajnim udarcem, pogodak je spriječio gostujući vratar. U drugom poluvremenu najizgledniju priliku imali su gosti, pred sam kraj utakmice Manuel Fernandes bio je blizu pogotka, ipak bod je Sheriffu spasio Mikulić odličnom reakcijom.

Zlin i Kopenhagen također su podijelili bodove, oba pogotka postignuta su u prvom poluvremenu. Poveli su Česi u 11. minuti, na prvoj stativi našao se Diop i pucao pored Andersena, koji je ostao ukopan. Osam minuta kasnije konačnih 1:1 postavio je Ankersen, odlično je proigravao Matić te našao samog Ankersena. Danci do kraja utakmice nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti domaćinu, dok Zlin može žaliti zbog propuštenih prilika. U skupini F vodi Lokomotiva s pet bodova, po tri imaju Kopenhagen i Sheriff, posljednji je Zlin s dva osvojena boda.