3. kolo Europske lige

[VIDEO] Europska liga: Preokret Lazija u Nici, pobjede Marseillea i Salzburga

Lazio je pobijedio Nicu na gostovanju, Astana je visokom pobjedom nadjačala Maccabi. Salzburg je ostvario vrijednu pobjedu na gostovanju kod Konyaspora.

Večeras je na rasporedu treće kolo Europske lige. Završene su utakmice u skupinama G, I i K koje su startale u 19:00.

Skupina A

Astana – Maccabi Tel-Aviv 4:0

Domaćin je poveo u 33. minuti iz najstrože kazne. Igrač izraelskog sastava Dor Peretz igrao je loptu rukom u svom šestnaestercu, a siguran izvođač bio je Patrick Twumasi. U 42. minuti kazakstanski klub povećava na 2:0. Strijelac je ponovno Twumasi nakon odličnog centaršuta Dmitrija Shomka s lijeve strane. Astana diže vodstvo na 3:0 u 47. minuti. Junior Kabananga precizno je pogodio s ruba kaznenog prostora nakon asistencije Abzala Beysebekova. Astana već u 52. minuti vodi 4:0. Shomko je odličnim solo prodorom prošao kroz obranu gostiju i nesebično asistirao Kabangi za veliko vodstvo i konačan rezultat. Za domaćina je u 74. minuti ušao u igru Marin Tomasov.

Skupina G

Hapoel Beer Sheva – FC Steaua București 1:2

Gosti su poveli preko Harlem-Eddyja Gnoherea u 70. minuti koji se odlično snašao u šestnaestercu i pogodio iz teške pozicije. Već u 75. minuti Steaua povećava vodstvo na 2:0, a strijelac je ponovno Gnohere nakon asistencije Constantina Budescua. Domaćini dolaze do utješnog gola u 89. minuti kada za 2:1 zabija Isaac Cuenca, nekadašnji igrač Barcelone.

Lugano – Viktoria Plzen 3:2

Mattia Bottani postiže prvi pogodak na utakmici za Lugano u 63. minuti na način da je prebacio golmana nakon asistencije Vladimira Golemića. U 70. minuti domaćin vodi 2:0 nakon pogotka Carlinhosa kojem je asistirao strijelac prvog pogotka Bottani. Odlično je Brazilac pogodio volejem s ruba šestnaesterca. Gosti smanjuju zaostatak u 76. minuti. Strijelac je Michael Krmencik koji glavom zabija nakon ubačaja Martina Zemana. U 88. minuti Lugano postiže pogodak za potvrdu pobjede. Za 3:1 zabio je Alexander Gerndt na način da je zaobišao golmana i loptu plasirao u praznu mrežu, a asistenciju je upisao Jonathan Sabbatini. Gosti se ne predaju te u 90. minuti smanjuju zaostatak na 3:2. Marek Bakos zabio je udarcem unutar šestnaesterca nakon ubačaja glavom Alesa Cermaka.

Skupina I

Konyaspor – Salzburg 0:2

Fredrik Gulbrandsen načeo je domaćine pogotkom u 5. minuti nakon odlične akcije i prizemne lopte koju je u šestnaesterac uputio Valon Berisha. Petar Filipović odigrao je čitav susret za turski sastav, kao i Duje Ćaleta-Car za Salzburg. U 80. minuti gosti postižu novi pogodak. Za 2:0 precizan je Munas Dabbur nakon dodavanja Takumija Minamina.

Marseille – Guimaraes 2:1

Gosti su poveli golom Rafaela Martinsa iz 17. minute. Pogodio je glavom nakon ubačaja Heldona. Domaćin je do izjednačenja došao u 28. minuti preko Lucasa Ocamposa koji je sjajno volejem pogodio nakon ubačaja Morgana Sansona s desne strane. U 76. minuti domaćini dolaze do prvog vodstva na utakmici. Ocampos je ubacio, a Maxime Lopez zabio za preokret.

Skupina K

Nice – Lazio 1:3

Mario Balotelli doveo je domaćine u vodstvo u 4. minuti udarcem glavom nakon ubacivanja Wesleya Sneijdera. Lazio već u 5. minuti poravnava rezultat preko Ekvadorca Felipea Caiceda. Pogotku je prethodila loša reakcija Dantea i vratara Yoana Cardinalea. U drugom poluvremenu Lazio dolazi do preokreta. U 63. minuti Stefan Radu šalje odličnu prizemnu loptu za Caiceda koji potom asistira Sergeju Milinkoviću-Saviću, a srpski veznjak iz blizine snažno puca i pogađa za vodstvo 2:1. Konačnih 3:1 postavio je Milinković-Savić u 89. minuti udarcem glavom nakon ubačaja Luisa Alberta iz kornera.

Waregem – Vitesse 1:1

Igrala se 23. minuta susreta kada je Waregem poveo. Onur Kaya izveo je udarac iz kuta, a igrač Vitessea Guram Kashia skrenuo loptu u vlastitu mrežu. Već u 27. minuti gosti iz Nizozemske izjednačavaju preko Thomasa Brunsa. Pokupio je odbijenu loptu sa ruba šestnaesterca i uputio udarac koji ulazi u donji desni kut.