Europska liga: Villarreal, Dynamo Kijev i Braga izborili šesnaestinu finala

Poznati su novi klubovi sudionici knock-out faze natjecanja.

Odigrane su utakmice petog kola grupne faze natjecanja Europske lige u skupinama A, B i C.

U prvom dvoboju Europske lige, koji je počeo već u 17 sati, Villarreal je u skupini A pobijedio u gostima Astanu rezultatom 2:3. Pogotke za domaćine postigli su Kabananga i Twumasi, a pobjedu gostima osigurali su Raba i dvama pogocima Bakambu. U drugoj utakmici ove skupine Slavia je na krilima Husbauera, koji je postigao dva pogotka, pobijedila Maccabi-Tel Aviv na njihovom stadionu.

Dinamov ovogodišnji europski krvnik Skenderbeu pobijedio je Dinamo, ali ovaj puta onaj iz Kijeva. U skupini B prvi su poveli gosti pogotkom Tsygankova. Dvije minute kasnije Lilaj pogađa za izjednačenje. U vremenskom periodu od 52. do 62. minute albanska momčad postigla je dva pogotka preko Jamesa i Sowa. Poraz gostiju u 90. minuti ublažio je Rusyn. Josip Pivarić odigrao je svih 90 minuta u dresu Dinama, dok je u dresu Skenderbeua cijelu utakmicu, uz zarađeni žuti karton, odigrao Marko Radas. Proljeće u Europi pobjedom nad Young Boysima osigurao je Partizan. Domaće u vodstvo dovodi Tawamba, ali gosti brzo izjednačuju preko Ngamaleua. Prolazak dalje Partizanu osigurava mladi srpski igrač Ognjen Ožegović.

Hoffenheim nastavlja s lošim igrama u Europskoj ligi. Ovog puta u skupini C izgubili su na gostovanju kod Brage s 3:1. Već u prvoj minuti domaćine u vodstvo dovodi Marcelinho. Nakon puno propuštenih prilika, Hoffenheim dolazi do izjednačenja u 74. minuti pogotkom Utha. U posljednjih petnaest minuta Braga postiže dva pogotka, a oba pogotka djelo su Fransergia. Andrej Kramarić odradio je cijelu utakmicu za momčad gostiju. Ludogorec je poražen na domaćem terenu od Basaksehira. U prvih tridesetak minuta pogocima Višće i Freia gosti dolaze u vodstvo. Rezultat je smanjio Marcelinho u 65. minuti, no vremena za preokret nije bilo.