Europska liga: Zvezda remizirala na Emiratesu, Zenit do boda u 94. minuti!

Odigrane su utakmice četvrtog kola Europske lige u skupinama H, J i L, u kojima smo vidjeli odlične utakmice, iznenađujuće rezultate, ali i još uvijek nismo saznali nijednog sudionika šesnaestine finala.

U skupini H Arsenal je na Emiratesu ugostio Crvenu Zvezdu i remizirao bez pogodaka. Drugu utakmicu ove skupine odigrali su Koln i BATE Borisov, a domaća momčad nakon dva preokreta upisala je 5:2 pobjedu. U 16. minuti Ozcan je odličnom loptom u prostor pronašao Zollera, koji je doveo Nijemce u vodstvo. Međutim, u 31. minuti Rios izvodi slobodni udarac, a Milunović izjednačuje, da bi samo dvije minute kasnije Rios ponovno centrirao, a Signevich škaricama preokrenuo rezultat. Ipak, u nastavku Koln dolazi do pobjede. U 54. minuti Sorensen je spustio loptu za Osaka, koji je s ruba kaznenog prostora izjednačio, a samo devet minuta kasnije Guirassy je iz odlično izvedenog slobodnog udarca donio Kolnu prve bodove ove sezone. Pobjedu su potvrdili Osako Jojić u posljednjih deset minuta igre.

Berlinska Hertha u skupini J s 2:0 pobijedila je Zoryju. Igrač utakmice bio je Selke, koji je postigao oba pogotka. U 16. minuti s lijeve strane Mittelstadt je centrirao, a Selke glavom zabio za 1:0, da bi isti igrač u 73. minuti nakon polukontre zaobišao golmana i postavio konačnih 2:0.

Na San Mamesu drugi susret iste skupine odigrali su Athletic Bilbao i Ostersund, a Baski su pobjedom skočili na treće mjesto skupine. Jedini gol za minimalnu, 1:0 pobjedu, postigao je Aritz Aduriz u 70. minuti glavom nakon odbijene lopte.

Real Sociedad došao je do pobjede nad Vardarom. Završilo je 3:0, a na Anoeti smo prvi gol vidjeli u 31. minuti kad je Canales izveo korner, a Juanmi glavom zabio za 1:0. Pobjedu je potvrdio de La Bella u 69. minuti nakon centaršuta Espinoze, a konačnih 3:0 postavio je Jon devet minuta prije kraja. Tom pobjedom Španjolci nisu uspjeli preskočiti ruski Zenit, koji je do boda protiv Rosenborga došao u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. U Norveškoj je gol Nicklasa Bendtnera iz kaznenog udarca doveo Rosenborg u vodstvo, no Kokorin je nakon centaršuta zabio gol i ostavio Ruse na prvom mjestu.

Europska liga, četvrto kolo:

Skupina H

Arsenal 0:0 Crvena Zvezda

Koln 5:2 BATE Borisov (Zoller 16., Osako 54., Guirassy 63., Osako 82., Jojić 90. / 31. Milunović, 33. Signevich)