Europske igre: Hrvatska štafeta u finalu

Bruno Blašković, Nikola Miljenić, Ante Lučev i Kristijan Komlenić osvojili su osmo mjesto u kvalifikacijama štafeta 4 x 100 slobodno te na taj način izborili finale.

Hrvatska štafeta na Europskim igrama u disciplini 4 x 100 metara slobodnim stilom ostvarila je u kvalifikacijama rezultat 3:26.20, što je bilo dovoljno za osmo mjesto i plasman u finale. Štafeta je sastavljena od juniora Brune Blaškovića, Nikole Miljenića, Ante Lučeva i Kristijana Komlenića.

Blaškovića se plasirao i u polufinale na 50 metara delfin, isplivavši drugi rezultat kvalifikacija (24.13), dok je Nikola Miljenić zauzeo 31. mjesto.

Plasman u polufinale izborio je i Kristijan Komlenić na 100 metara leđno. Dionicu je isplivao za 56.58 sekundi, što je bilo dovoljno za 12. mjesto.

Na 400 metara slobodno Borna Jukić zauzeo je 39. mjesto, dok je Igor Kostovski bio 45. Među plivačicama Matea Sumajstorčić zauzela je 24. mjesto na 100 metara slobodno, a Kristina Miletić 11. mjesto na 800 metara slobodno.