Europski klasik između Francuske i Švedske završio bez pobjednika

Fantastičnu utakmicu gledali smo u Bordeauxu.

Veliki derbi u prijateljskoj utakmici odigrale su dvije ponajbolje europske, ali i svjetske ženske nogometne reprezentacije, Francuska i Švedska. I dok su francuskinje krenule u nešto izmjenjenijem sastavu, vrlo zanimljivu odluku imao je Peter Gerhardsson, koji je nakon punog desetljeća promijenio švedski sustav igre i u, barem ovoj pripremnoj utakmici, zaigrao u formaciji 3-4-3 s mladom i talentiranom Elin Rubensson na poziciji krilne igračice. Na Stade Chaban-Delmas susret je završio bez pogodaka, 0:0.

Šveđanke su bolje ušle u susret, imale nekoliko izraženijih prilika, ali bez udarca po gol domaćina. S druge strane, prvi udarac vidjeli smo u 20. minuti, no Renard je glavom pucala zamalo preko gola. U 37. minuti Seger nije dobro reagirala pod pritiskom i dodala je loptu točno u noge Diani, no ona je s ruba kaznenog prostora natjerala Hedvig Lindahl na odličnu intervenciju. U sudačkoj nadoknadi Rubensson je uposlila Jakobsson, koja je pogodila vanjski dio mreže i na odmor se otišlo bez pogodaka.

Puno centaršuteva vidjeli smo s obje strane, no u njima je posebno prednjačila Švedska. Ipak, ubačaji nisu bili tako precizni da bi ugrozili francuska vrata. U nastavku smo u 49. minuti vidjeli dvije zanimljive situacije. Andersson na jednoj i Asllani na drugoj strani izvele su kornere, kojima su direktno pokušale postići pogodak, no Benameur je krajnjim naporima oba njihova pokušaja uspjela izbiti u korner. U 66. minuti Le Sommer je pokušala iz daljine, no daleko pored gola.

Najbolju priliku na susretu vidjeli smo u 71. minuti. Najbolja švedska igračica Kosovare Asllani fenomenalnom loptom u maniri Messija protiv Valencije pronašla je Jakobsson, koja je pucala ravno u istrčalu Benameur. Četiri minute kasnije Sarr je poluvolejom pucala visoko preko gola, a posljednju priliku imala je Magdalena Eriksson, koja je u 83. minuti iz kornera izravno pogodila gredu.