Europski kup u judu: Tena Šikić i Maja Blagojević osvojile zlatna odličja u Beogradu!

Šikić je u finalu kategorije do 52 kg bila bolja od Andreje Leški, dok je Blagojević u finalnoj borbi do 63 kg pobijedila Jakubcovu

Nakon što su se prošli vikend okrunile ekipnim europskim naslovom, Tena Šikić i Maja Blagojević u nedjelju su u Beogradu osvojile zlatna odličja na natjecanju Europskog kupa!

Šikić je u finalu kategorije do 52 kg bila bolja od predstavnice Slovenije Andreje Leški. Na putu do finala upisala je dvije pobjede, prvu protiv Ane Bosnić iz Srbije, dok je u drugom kolu nadvisila još jednu domaću predstavnicu Milicu Nikolić.

U finalnoj borbi do 63 kg, Maja Blagojević pobijedila je Adelu Jakubcovu iz Slovačke. Nakon što je u prvom kolu bila slobodna, u drugom je pobjedila još jednu Slovakinju Martinu Petrikovu, dok je u polufinalu bila bolja od reprezentativne kolegice Ane Kokeze. Kokeza je u ovoj disciplini osvojila peto mjesto, a istu je poziciju ostvario i Marko Drašković nakon nadmetanja u kategoriji boraca do 66 kg.