Judo: Tena Šikić osvojila brončano odličje na Europskom kupu u Bratislavi

Šikić je pobjedom nad predstavnicom Poljske Doroteom Smorzewskom došla do svog prvog postolja u kategoriji do 52 kilograma

Hrvatska judo reprezentativka Tena Šikić osvojila je brončano odličje na Europskom kupu koji se održava u slovačkoj Bratislavi. Na prvom jačem turniru nakon SP-a u Chelyabinsku Šikić je pobjedom nad predstavnicom Poljske Doroteom Smorzewskom došla do svog prvog postolja u kategoriji do 52 kilograma.

U prvoj borbi bila je bolja od Mandy Tjokroatmo (Niz), ali već u drugom kolu zaustavljena je od Karoline Pienkowske (Polj). Kroz borbe repasaža vratila se pobjedama nad Mađaricom Daniellom Balogh i Sarah Strohmayer iz Austrije.

Do plasmana je došla i Ana Kokeza u kategoriji do 63 kg, završivši natjecanje na sedmom mjestu. Šikić neće nastupiti na nadolazećem Grand Prixu u Zagrebu.