Europsko kadetsko prvenstvo: Mađarska na startu pregazila Hrvatsku s 13 golova razlike

EP za kadete, skupina A, 1. kolo: Hrvatska - Mađarska 23:36

Mađari su glatko porazili Hrvate/foto: Eurohandballpoland2014.pl

Hrvatska rukometna kadetska reprezentacija porazom je otvorila nastup na Europskom prvenstvu koje se od 14. do 24. kolovoza održava u Poljskoj. Izabranici Hrvoja Horvata na startu su poraženi od Mađarske sa 23:36 (9:19).

Od prve minute susreta snažno su krenuli Mađari koji su nakon osam minuta igre imali tri pogotka prednosti (6:3). Hrvatska reprezentacija nikako nije uspijevala pronaći put do mađarske mreže, dok su, pak, Mađari svaki hrvatski promašaj kažnjavali pogotkom pa su u 20. minuti vodili 11:4. Do odmora je njihova prednost još rasla i zaustavila se na plus 10.

Nisu funkcionirali ni napad ni obrana

Ni predah nije previše pomogao hrvatskim kadetima. Već na početku drugog dijela Mađari stvaraju seriju 3:0 s kojom ostavljaju Hrvatsku na minus 13 (9:22). Hrvatski napad i obrana nisu funkcionirali pa su Mađari mogli lagano privesti susret kraju.

U redovima Hrvatske najbolji su bili Robert Tokić i Matija Babić  s po sedam golova, dok je kod suparničke ekipe najefikasniji bio Adam Juhasz (8).

‘Prelako smo gubili lopte’

– Izgubili smo ovaj susret jer nismo igrali dobro u napadu u kojem smo imali mnogo problema. Već na početku utakmice ozlijedio nam se Kristian Radoš koji je naš glavni razigravač. Nakon što smo njega izgubili, lako smo gubili lopte i više nismo bili u mogućnosti zabiti što su Mađari dobro iskoristili za svoje lake pogotke – rekao je izbornik Horvat.

Sljedeći susret Hrvatska igra sutra protiv Rumunjske s početkom u 15.30 sati.