Europsko prvenstvo: Horvat peti u skoku s motkom

Ivan Horvat osvojio je peto mjesto na Europskom prvenstvu U23...

Ivan Horvat/Foto: Gettyimages

Mladi hrvatski atletičar Ivan Horvat ostvario je vrlo dobar rezultat na smotri najboljih Staroga kontinenta koje je ovoga vikenda završeno u Tallinu.

Horvat je nastupio u finalu skoka s motkom najboljih do 23 godine te je s preskočenih 5.40 metara zauzeo petu poziciju. 21-godišnji Osječanin slovi kao jedan od najvećih hrvatskih atletskih talenata, 2012. godine osvojio je drugo mjesto na Svjetskom juniorskom prvenstvu u Barceloni, a godinu kasnije bio je najbolji na dvoranskom prvenstvu Balkana u Istanbulu.

Naslov prvaka Europe pripao je Slovencu Robertu Renneru (5.55 metara), dok je srebro osvojio Rus Leonid Kobeljev, a broncu Španjolac Adrian Valles. Spomenimo i kako je u kvalifikacijama skoka u dalj nastupila i naša Paola Borović, ali ostala je bez plasmana tri puta prestupivši.