Europsko prvenstvo u karateu: Marijan Logarušić srebrni do 68 kilograma

Marijan je u finalu mlađih seniora do 68 kilograma izgubio od Talijana Maresce 1:4. Hrvatska na EP-u osvojila šest medalja

Marijan Logarušić

Marijan Logarušić osvojio je drugo mjesto na Europskom prvenstvu u konkurenciji mlađih seniora. Marijan je u finalu kategorije do 68 kilograma izgubio od Talijana Maresce 1:4.

Na putu do finala karatist Hercegovine pobijedio je Slovenca Blatnik (5:0), Mađara Sezgedija nakon preglasavanja (1:1). U četvrtfinalu je uspješniji od Belgijanca Yassine a (4:0), te u polufinalu je svladao Turčina Buraka (1:0).

Posljednjeg dana europske smotre hrvatski kataši Alen Hovan, Adnad Jusić i Damir Jurić osvojili su peto mjesto, dok je Eugen Kanjir bio sedmi u konkurenciji boraca do 78 kilograma.

Hrvatski predstavnici na Europskom prvenstvu osvojili su ukupno tri srebrne i tri brončane medalje.