Europsko prvenstvo u atletici: Roland Varga bez finala diska

Varga je osvojio 18. mjesto među 30 natjecatelja, bacivši disk četiri metra manje od zadane norme

Roland Varga/Getty Images

Dok je Stipe Žunić na Europskom prvenstvu u atletici obilježio dan osvojivši četvrto mjesto u bacanju kugle, veteran Roland Varga rano je završio svoj nastup u disku.

S bačenih 59.94 metra, 36-godišnji je Varga osvojio 18. mjesto među 30 natjecatelja, što nije bilo dovoljno za ulazak u finale. Normu od 64 metra prebacilo je samo pet bacača, dok su preostala sedmorica borbu za medalje izborila prema redoslijedu. Daleko najbolji rezultat ostvario je trostruki uzastopni svjetski prvak Nijemac Robert Harting, dobacivši do 67.01 metra.

Martin Marić u kvalifikacijama nije nastupio zbog pada na dopinškoj kontroli nekoliko dana prije početka EP-a.