Europsko prvenstvo u atletici: Stipe Žunić izborio finale bacanja kugle, Marin Premeru bez završnice

Žunić je s bačenih 19.94 metara osvojio 11. mjesto u kvalifikacijama

Stipe Žunić tijekom nastupa u kvalifikacijama/Getty Images

Zadranin Stipe Žunić (23) plasirao se u finale bacanja kugle na Europskom prvenstvu u atletici! Žunić je u Zürichu u kvalifikacijama s bačena 19.94 metra zauzeo 11. mjesto i time ušao među odabranu dvanaestoricu koja će se večeras s početkom u 19:34 boriti za medalje.

Razloga za slavlje nije imao drugi hrvatski predstavnik Marin Premeru, koji je s 19.55 metara osvojio 16. mjesto. Kao i prije dvije godine u Helsinkiju, Premeru je natjecanje tako završio u kvalifikacijama.

Normu od 20.10 metara prebacilo je samo šest bacača. Najbolji je s 20.76 metara bio branitelj naslova iz Helsinkija, Nijemac David Storl.