EP u plivanju: Kristijan Vincetić srebrni na 400 metara slobodno

Kristijan je u disciplini 400 metara ostvario rezultat od 4:23.14 minute. Novi europski prvak je Talijan Federico Morlacchi

Drugog dana natjecanja na IPC Europskom prvenstvu u plivanju za osobe s invaliditetom u nizuzemskom Eindhovenu Kristijan Vincetić, član plivačkog kluba „Dubrava“, iz Zagreba u disciplini 400 metara slobodno s vremenom od 4:23.14 minute osvojio je srebrno odličje. Novi europski prvak je Talijan Federico Morlacchi s vremenom od 4:18.34 minute, a broncu je osvojio Portugalac David Grachat s vremenom od 4:26.61 minute.

Prvog dana natjecanja, u svojim kategorijama, nastupili su hrvatski reprezentativci Matija Grebenić i Toni Brajša u disciplini 100 metara slobodno osvojivši 7. i 9. mjesto. Antun Brzak u disciplini 400 metara slobodno zauzeo je 6. mjesto i Kristijan Mamić koji je u disciplini 50 metara slobodno bio 11. U Eindhovenu se od 1. do 11. kolovoza natječe 400 plivača iz 40 zemalja, a hrvatske boje brane devet predstavnik.