Europsko prvenstvo u šahu: Ivan Šarić na korak do plasmana na Svjetski kup

Šarić je pobijedio ruskog velemajstora Sergeja Grigoriantsa i sada sa 7,5 bodova drži drugo mjesto u ukupnom poretku

Ivan Šarić

Ivan Šarić upisao je treću uzastopnu pobjedu u 10. kolu pojedinačnog Europskog šahovskog prvenstva. Šarić je pobijedio ruskog velemajstora Sergeja Grigoriantsa i sada sa 7,5 bodova drži drugo mjesto u ukupnom poretku, a na rasporedu je još jedno kolo. Ako u posljednjem kolu ne izgubi, Šarić će bez dodatnih kvalifikacija osigurati nastavak natjecanja u borbi za mjesto kandidata za svjetskog prvaka.

Mladen Palac pobijedio je ruskog velemajstora Aleksandra Šimanova i također ima mogućnost plasmana na Svjetski kup ako u finalu upiše novu pobjedu. Treću pobjedu za Hrvatsku upisao je Davorin Kuljašević pobjedom nad Rusom Davidom Paravianom.

Poredak: Motiljev 8,5 bodova, Fedosejev, Šolak, Navara, Šarić I. i Lisij po 7,5, Najer, Melkumian, Anton Guijarro, Eljanov, Wojtaszek, Smirin, Fressinet, Lupulescu, Laznička, Sargissian i Čeparinov po 7 bodova, a onda slijedi skupina od čak 30 igrača sa po 6,5 bodova u kojoj se nalazi i hrvatski predstavnik Mladen Palac.