F1: Ususret VN Rusije

Formula 1 ovog vikenda seli se u Rusiju, na stazu u Sočiju. Cijela priča započela je još 2010. kada je potpisan ugovor, a radi se o prvoj stazi u Rusiji koja je izgrađena s ciljem da se na njoj održavaju utrke Formule 1 te je prva vožena u listopadu 2014. godine.

Staza je duga 5.848 kilometara, a sastoji se od 18 zavoja te vozači koji završe utrku za vrijeme Velike nagrade odvoze 53 kruga. Za vrijeme prvog posjeta stazi, bolidi F1 su postigli brzinu od 332 kilometra na sat na ravnini između prvog i drugog zavoja dugoj 650 metara.

Najbrže vrijeme na stazi, 1:39.094, odvozio je Mercedesov Nico Rosberg prošle godine, kada je startavši s pole positiona i pobijedio u utrci. Lewis Hamilton u drugom Mercedesu je tada završio na drugom mjestu, a Kimi Raikkonen u Ferrariju na trećem.

U četvrtu utrku sezone, Ferrari ulazi na vrhu poretka konstruktora, dok ga s tri boda manje prati Mercedes. Iza njih je Red Bull s nešto većim zaostatkom, a slijede Force India i Williams.

Što se tiče poretka vozača, pobjednik prošle utrke u Bahreinu, Sebastian Vettel, nalazi se na vrhu tablice, a drugo mjesto zauzeo je Lewis Hamilton sa sedam bodova manje. Njegov momčadski kolega Valtteri Bottas trenutno se nalazi na trećem mjestu, dok je četvrti Kimi Raikkonen, a peti Max Verstappen u Red Bullu.

Prvi slobodni trening u Sočiju vozi se u petak od 10 sati, drugi od 14 sati, dok je treći na rasporedu u subotu u 11 sati. Subotnje kvalifikacije i nedjeljna utrka počinju u 14 sati po hrvatskom vremenu.