F1: Vettel došao do pobjede u Monaku

Sebastian Vettel došao je danas do pobjede na Velikoj nagradi Monaka. Drugi Ferrarijev vozač Kimi Raikkonen završio je na drugom mjestu, dok je treći bio Red Bullov Daniel Ricciardo. Nijemac je ovom pobjedom povećao svoju prednost na 25 bodova pred Mercedesovim Lewisom Hamiltonom koji je završio tek sedmi.

Iako je Raikkonen, koji je startao s pole positiona, na startu uspio zadržati prvu poziciju, Vettel ga je uspio preteći prilikom odlaska u bokseve. Nijemac se duže zadržao na stazi te se uspio vratiti ispred momčadskog kolege i tako Ferrariju osigurati prvu pobjedu u Monaku nakon 2001. godine.

Na četvrtom je mjestu završio Mercedesov Valtteri Bottas, dok je drugi Red Bullov vozač Max Verstappen završio peti. Toro Rossov Carlos Sainz ciljem je prošao kao šesti, dok se Hamilton sa 13. mjesta probio na sedmo. Među najbržom desetoricom bili su i Haasov Romain Grosjean, Williamsov Felipe Massa te još jedan Haasov vozač Kevin Magnussen.

Kao jedan od najznačajnijih trenutaka u utrci možemo istaknuti nesreću koja se dogodila u 60. krugu kada je Jenson Button, koji je u ovoj utrci zauzeo Alonsovo mjesto u McLarenu, pokušao preteći Sauberovog Pascala Wehrleina. Pascalov je bolid nakon dodira završio u zidu i to na bočnoj strani, no vozač je nakon nekog vremena izašao neozlijeđen. Svoj nastup tada je završio i Britanac, a na stazu je izašao sigurnosni automobil.

Osim navedenog dvojca, utrku nisu uspjeli završiti ni Daniil Kvyat, Lance Stroll, Stoffel Vandoorne, Marcus Ericsson i Nico Hulkenberg. Dodajmo i kako je Wehrlein zaradio kaznu od pet sekundi zbog nesigurnog puštanja iz bokseva, dok je Perez zbog prouzročenja nesreće dobio 10 sekundi.

Kako smo već i spomenuli, na prvom mjestu u poretku vozača i dalje je Vettel sa 129 bodova. Iza njega je Hamilton na 104, a treći je Bottas sa 75 bodova. Slijede ih Kimi Raikkonen i Daniel Ricciardo koji imaju 67 i 52 boda. Današnjim rezultatom Ferrari je došao na 17 bodova prednosti pred Mercedesom u konstruktorskom poretku, a prate ih Red Bull, Force India i Toro Rosso.