FA Cup: Chelsea nakon produžetaka srušio Leicester, u polufinalu i Southampton

Poznati su svi polufinalisti.

Nakon što su u jučerašnjim utakmicama četvrtfinala Manchester United i Tottenham pobjedama od 2:0 i 3:0. nad Brighton & Hove Albionom, odnosno Swansea Cityjem izborili polufinale FA Cupa, danas je to za nogom pošlo i nogometašima Southamptona i Chelseaja.

Southampton je u gostima s 2:0 pobijedio jedinog preostalog trećeligaša, Wigan Athletic. Dugo je domaćin odolijevao napadima gostiju, koji su do vodstva konačno došli u 62. minuti kada je Dušan Tadić izveo korner, a Hojbjerg zabio za 1:0. Gabbiadini je u 73. minuti imao priliku iz kaznenog udarca, no Walton mu je obranio pokušaj, da bi Cedric u prvoj minuti sudačke nadoknade izbio sam pred golmana i postavio konačnih 2:0.

Najveći derbi ovogodišnjeg četvrtfinala odigrali su Leicester i Chelsea, a susret je bio odlučen nakon produžetaka, s obzirom da je regularni završio 1:1. Poveli su Plavci nakon polukontre, koju je započeo Willian, a završio Morata u 42. minuti, no Jamie Vardy 14 minuta prije kraja nakon gužve u šesnaestercu najbolje se snašao i odveo susret u produžetke. U njima je gol Pedra, koji je iskoristio centaršut Kantea i glavom zabio za pobjedu, bio dovoljan da se Conteova momčad plasira u polufinale.