FA Kup: Leicester i West Ham prošli nakon ponovljenih utakmica

Nije bilo senzacija u večerašnjim dvobojima.

U ponovljenim utakmicama trećeg kola engleskog FA Kupa nije bilo iznenađenja ni u jednoj od pet odigranih susreta.

Leicester City je s dva pogotka Iheanacha pobijedio Fleetwood 2:0. Identičnim rezultatom Sheffield Wed pobijedio je Carlisle. Pogotke za domaćine postigli su Matias i Nuhiu.

Još uvjerljiviju pobjedu ostvario je Reading, koji je s 3:0 deklasirao Stevenage. Junak utakmice bio je Bodvarsson, koji je postigao hat-trick. Najviše se mučio West Ham, koji je tek nakon produžetaka izbacio Shrewsbury. Završilo je minimalnih 1:0, a jedini gol za Čekićare postigao je Burke u 112. minuti.

U posljednje odigranoj utakmici vidjeli smo i jedinu gostujuću pobjedu, u kojoj je Cardiff sa 4:1 deklasirao Manfield. Poveli su gosti u 34. minuti preko Ecuelea, no samo minutu kasnije Rose je izjednačio. Ipak, u nastavku Hoilett s dva gola i Pilkington donose pobjedu Cardiffu.

FA Kup, treće kolo:

Leicester City 2:0 Fleetwood (Iheanacho 43., 77.)

Sheffield Wed 2:0 Carlisle (Matias 28., Nuhiu 66.)

Reading 3:0 Stevenage (Bodvarsson 32., 44., 64.)

West Ham 1:0 Shrewsbury (Burke 112.)

Mansfield 1:4 Cardiff City (Rose 35. / 34. Ecuele, 66., 89. Hoilett, 71. Pilkington)