Fantastična Podravka slavila u Craiovi i upisala treću pobjedu u EHF Cupu

Podravka je dvije od tri pobjede ostvarila u gostima.

Rukometašice Podravka Vegete upisale su treću pobjedu u EHF Cupu u isto toliko nastupa i došle nadomak prolaska u četvrtfinale. Podravka je slavila na gostovanju u rumunjskoj Craiovi rezultatom 26:23 te je izabranicama Zlatka Saračevića ovo druga pobjeda u gostima.

Craiova – Podravka Vegeta 23:26 (10:10)

Domaće rukometašice bolje su otvorile susret, imale su konstantnu prednost koja se vrtila između jedan do dva razlike, a potom je Selaru u 19. minuti zabila za najveću prednost 8:5. To je razbudilo igračice Podravke, pa su Karlovćan, Debelić i Džono s tri gola u nizu poravnale, a s neriješenim rezultatom se otišlo na predah.

Podravka je prvi put povela početkom nastavka golom Chigirinove, Milosavljević je u 37. minuti zabila za dva razlike, a kasnije u 44. minuti, Ana Debelić pogađa za 18:15, a poslije nje Ikhneva podiže prednost za još jedan gol. Sušu od osam minuta bez gola domaćih prekinula je Caveleiro. Turk je šest minuta prije kraja prednost podigla na +5, a do kraja su se Rumunjke u jednom trenutku približile na dva gola zaostatka, ali prednost nisu mogle stići.

Maria Ianasi zabila je šest, a Jelena Trifunović pet golova za domaći sastav, dok su Podravku do pobijede vodile Ana Debelić sa sedam te Alena Ikhneva i Dejana Milosavljević sa četiri gola.