Bojan Bogdanović i Dario Šarić najbolji u redovima svojih momčadi, dobar nastup Bendera.

Fantastični Bojan Bogdanović i Dario Šarić

{$alt}

Sa subote na nedjelju na NBA parketima su sudjelovala trojica hrvatskih košarkaša. Unatoč porazima, naši košarkaši su ostvarili itekako zapažene učinke. Bojan Bogdanović bio je najbolji strijelac na utakmici, Dario Šarić je postigao najviše koševa u redovima svoje momčadi, dok je mladi Dragan Bender zaokružio učinkovitu noć naših košarkaša.

Milwaukee Bucks su pobijedili na domaćem terenu Brooklyn Netse sa 112:103. Najbolji učinak na spomenutoj utakmici je ostvario naš Bogdanović. Proveo je na parketu 32 minute te je pritom zabio čak 24 koša (šut za dva 6/13, šut za tri 2/4, slobodna bacanja 6/8), uhvatio dvije lopte i upisao tri asistencije. Kod pobjednika najbolji učinak ostvario je John Henson koji je postigao 20 koševa, sedam skokova i dvije asistencije.

Philadelphia 76ers je tijesno izgubila na svom terenu od Boston Celticsa sa 106:107. Boston je do pobjede vodio odlični Isaiah Thomas s 37 koševa, četiri skoka i sedam asistencija. Za Philadelphiju je Šarić ostvario najbolji učinak otkako je ove sezone došao u NBA. Za malo više od 27 minuta koliko je proveo na parketu postigao je ‘double-double’ učinak pritom zabivši 21 koš (šut za dva 4/6, šut za tri 3/6, slobodna bacanja 4/4) uz 12 skokova i dvije asistencije.

Težak poraz upisali su Phoenix Suns kod Golden State Warriorsa. Završilo je 138:109 za Warriorse, a najbolji kod domaćina bio je Stephen Curry s 31 košem, dok je kod Sunsa Eric Bledsoe zabio 27 koševa. Bender je za Sunse odigrao skoro 20 minuta i pritom zabio 10 koševa (šut za dva 2/2, šut za tri 2/4), uhvatio četiri lopte i imao jednu asistenciju.