Fantastični Filip Ivić ‘zaključao vrata’ i donio Kielceu novu pobjedu u Ligi prvaka

Još jedna čudesna utakmica Filipa Ivića u dresu Kielcea. 18 obrana protiv Celjea

Čudesni Filip Ivić dominirao je na golu i u četvrtoj utakmici  Lige prvaka u dresu aktualnog prvaka Europe.

U 4. kolu EHF Lige prvaka Kielce je ugostilo Celje pred punom dvoranom. Sjajna atmosfera kroz cijelu utakmicu vodila je Kielce do pobjede 31:23 (16:15).

U prvom poluvremenu gledali smo izjednačenu utakmicu. Obrana na jednoj i drugoj strani izgledala je dobro, i igralo je se gol za gol.
Hrvatski reprezentativac već je u počecima utakmice najavio sjajnu večer. Obranio je par zicera, i na poluvrijeme je otišao sa sedam obrana a rezultat utakmice na kraju prvog dijela bio je u korist poljske ekipe, Kielce je na odmor otišlo s +1 (16:15).

U prvih par minuta nastavka Kielce je povelo 20:17 i nakon tog vodstva Celje je samo jednom došlo na -2 zaostatka. Uz pomoć fantastičnog Ivića Kielce je povečavalo prednost nad gostima iz Slovenije. Naš reprezentativac na kraju je imao čudesnih 18 obrana, a možemo  reći da je Ivić zaslužan za više od pola golova poljske momčadi u drugom dijelu. Ivić je dijelio sjajne lopte u kontru kao od šale koje su rezultirale golom. Jednostavno  je dominirao na vratima.

ivo

Najefikasniji kod Kielcea bio je Bielecki sa 6, Djukić je dodao 5, Manuel Štrlek zabio je 4 kao i Aguinagalde, po 2 su dodali Bombac, Lijewski i Reaichmann. Kod Celja najbolji bio je Janc sa 7 golova i Mlakar sa 5.

U sljedećem kolu Kielce igra protiv Rhein-Neckar Lowena, a Celje protiv Kristianstada.