Fantastični Hajduk preko Levskog u trećem pretkolu EL!

Hajduk će u trećem pretkolu Europske lige igrati u Danskoj protiv Brøndbyja.

HNK Hajduk Split, Facebook

Hajduk je u uzvratnoj utakmici drugog pretkola Europske lige slavio i u gostima protiv Levskog iz Sofije s 2:1, kada nadodamo pobjedu od 1:0 iz prve utakmice Hajduk u treće pretkolo prolazi s ukupnih 3:1.

Izabranici Joana Carrilla od početka utakmice su  pokazali veću kvalitetu od domaćih igrača. Hajduk je u prvom poluvremenu dominirao, nije dopustio obrani Levskog ni minutu predaha, uz svu dominaciju u prvom dijelu i nekoliko promašenih izglednih prilika na odmor se otišlo s 0:0.

Hajduk je u drugom dijelu nastavio dominaciju, ali ponovno nije iskoristio nekoliko prilika za pogodak. U 69. minuti stiže kazna za Hajduk, igrač Levskog Bus sjajno pogađa glavom za 1:0. Poslije primljenog gola Hajduk  ponovno dominira, u 80. minuti Hajduk napokon postiže pogodak, Ohandza je prošao pokraj obrane Levskog i zabio za izjednačenje. U posljednjih desetak minuta igra Levskog se potpuno raspala, Hajduk je to znao iskoristiti, točnije Ante Erceg koji postiže fantastičan pogodak u 86. minuti za pobjedu Hajduka protiv Levskog.

Hajduk će u trećem pretkolu putovati u Kopenhagen na ogled protiv Brøndbyja.