Fantastični Marach i Pavić osvojili naslov u Dohi

Na cijelom turniru Marach i Pavić nisu izgubili niti jedan set.

Austrijsko-hrvatska kombinacija Oliver Marach i Mate Pavić osvojili su prvi naslov ove sezone pobijedivši u finalu ATP 250 turnira u Dohi prve nositelje Britanca Jamieja Murraya i Brazilca Brunu Soaresa sa 6:2 i 7:6.

Marach i Pavić nastavili su pružati odlične igre te došli do 11. uzastopne pobjede, što im je donijelo prvu titulu ove sezone, a drugu zajedničku. Nakon slavlja u Stockholmu prošle sezone, danas su slavili i u katarskoj Dohi, a u četiri meča nisu izgubili niti jedan set te su im samo Altuna i Ymer u drugom kolu uspjeli jedanput oduzeti servis.

Prvi set otišao je glatko na stranu našeg Pavića i Maracha nakon što su dva puta uspjeli oduzeti servis protivnicima, a sami su morali spašavati samo jednu break loptu. U drugom setu su svi igrači bili veoma koncentrirani na svome servisu, bila je samo jedna prilika za obrat kod rezultata 1:1, ali Murray i Soares su sačuvali servis. U tie breaku Marach i Pavić rade dva mini breaka, imali su 6:3, čak tri meč lopte, ali nisu ih uspjeli iskoristiti, no brzo je došla nova šansa koju nisu propustili.

Bio je ovo drugi međusobni dvoboj između ova dva para, a Marach i Pavić su se uspjeli osvetiti za poraz u finalu Stuttgarta kada su izgubili sa 7:6, 5:7, 5:10. Mati Paviću je ovo deveti ATP trofej u karijeri od 22 finala koliko je igrao, dok je Marach osvojio nevjerojatnih 18 turnira iz 39 odigrana finala.