Fantastični Marin Čilić pomeo Aguta za četvrtfinale Wimbledona!

Marin Čilić bez izgubljenog seta u četvrtfinalu Wimbledona!

Najbolji hrvatski tenisač i šesti reket svijeta Marin Čilić za nešto više od sat i pol igre pobijedio se s laganih 3:0 (6:2, 6:2, 6:2) u setovima Španjolca Roberta Bautista Aguta, 19 igrača na ATP ljestvici.

Marin je do četvrtfinala turnira došao bez izgubljenog servisa. Na današnjem meču hrvatski tenisač odigrao je fantastičan tenis i zasluženo prošao u četvrtfinale Wimbledona.

Odmah u prvom set vidjeli smo da Španjolac neće imati šanse protiv odličnog Čilića koji posljednja tri mjeseca igra sjajan tenis.  Marin je iskoristio neke pogreške Aguta, poveo je s 4:2, a s dva osvojena gema kasnije stigao do prvog seta.

Sličan tenis smo gledali i u drugom setu. Potpuna dominacija našeg tenisača protiv 19. igrača svijeta. Čilić je izgubio jedini servis u meču krajem drugog seta, kada je Španjolac pri zaostatku 1:4 uspio vratiti jedan break. Ali Čilić više nije pružio bilo kakvu priliku Agutu da se proba vratiti u set, potaknut hrvatskim navijačima s tribina Čilić je zasluženo došao i do drugog seta.

Španjolac je u trećem setu još više bio nemoćan, Marin je fantastičnim potezima ‘izluđivao’ Aguta i na kraju zasluženo slavio  sa 6:2, 6:2, 6:2.

Čilić je u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz meča Nadal:Muller.