JUG CROATIA OSIGURANJE - PRIMORJE ERSTE BANKA 13:7 (3:4, 4:1, 3:2, 3:0)

Fantastično finale – Jug do 12. naslova državnog prvaka

Vaterpolisti dubrovačkog Jug Croatia osiguranja novi su prvaci Hrvatske.

Jugaši su u finalnoj seriji s uvjerljivih 3-0 u pobjedama svladali branitelje naslova, riječko Primorje Erste banku.

Nakon slavlja u Gružu (12:9) te Rijeci (7:5), Dubrovčani su do 12. naslova državnog prvaka, a prvog nakon 2013. godine, stigli na svom bazenu pobjedom u trećoj utakmici 13:7 (3:4, 4:1, 3:2, 3:0). Riječani se nisu predavali, dobili su prvu četvrtinu s 3:4, no u nastavku su domaćini zabili deset, a Primorje svega tri gola.

Pobjednike su predvodili Maro Joković s četiri gola te Paulo Obradović s tri, koliko je zabio i prvi strijelac u redovima Primorja Cosmin Radu.

JUG CROATIA OSIGURANJE: Bijač  (8 obrana), Macan (1), Fatović (1), Lončar, Joković (4), Garcia (1), Marković, Ivanković, Bautović, Perrone (2), Benić (1), Obradović (3), Popadić, J. Vrlić. Trener: Vjekoslav Kobešćak

PRIMORJE ERSTE BANKA: Vićan (6 obrana), Burić, Radu (3), Krapić, M. Vrlić (1), Vukičević, Muslim, Petrović, Dedović (1), Echenique, Šetka (2), Bošković, Jelovina, Buljubašić. Trener: Ivan Asić