Farski Otoci iznenadili Grčku, Danska porazila Srbiju u kvalifikacijama za EURO 2016

Petak je bio zanimljiv dan u kvalifikacijama za EURO 2016. Odigrano je ukupno 8 utakmica, a bilo je zanimljivih rezultata diljem Europe

Pregled rezultata počinjemo u skupini D u kojoj je Poljska pobijedila Gruziju 4:0 na vrućem gostovanju u Tbilisiju. Svi pogotci postignuti su u drugom poluvremenu, a djelo su Kamila Glika, Krychowiaka, Mile i Areka Milika u sudačkoj nadoknadi. Njemačka je odradila svoj posao protiv Gibraltara istim rezultatom, a uz dvostrukoga strijelca Mullera, golove su upisali i Gotze te Santos. U otočkom derbiju Škotska je porazila Republiku Irsku minimalnom pobjedom 1:0. Jedini pogodak djelo je Shauna Maloneya u 75. minuti utakmice. Nakon četiri kola u vodstvu je Poljska sa 10 bodova, a iza nje je velika gužva. Irska, Njemačka i Škotska imaju po sedam bodova, dok Gruzija ima tri, a Gibraltar 0.

U skupini F dogodilo se veliko iznenađenje. Grčka je na domaćem terenu poražena od Farskih Otoka rezutatom 1:0, a jedini pogodak zabio je Joan Simun Edmundsson u 61. minuti. Domaće pobjede upisale su Rumunjska i Mađarska pobjedama nad Sjevernom Irskom (2:0) i Finskom (1:0). Na čelu skupine nalazi se Rumunjska sa 10 osvojenih bodova, jednim više od Sjeverne Irske, te tri više od Mađarske. Finska ima četiri, dok su na začelju Farski Otoci sa tri, odnosno Grčka sa jednim osvojenim bodom i minimalnim šansama za nastavak natjecanja.

U skupini I odigrane su dvije utakmice. Portugal je na stadionu Algarve svladao Armeniju rezutatom 1:0 uz pogodak Cristiana Ronalda. Danska je u utakmici bez gledatelja u Beogradu svladala Srbiju 3:1. Srbija je povela pogotkom Tošića u 4. minuti, a preokret su donijeli Kjaer i Bendtner sa dva pogotka. Na vrhu skupine je Danska sa sedam bodova, jednim više od Portugala (i utakmicom više), dok Albanija drži treću poziciju sa četiri boda. Na začelju su Srbija i Armenija sa po jednim bodom.