Favoriti sigurni u Hrvatskom nogometnom kupu

Said Ahmed Said/ Foto: hajduk.hr

U 12 danas odigranih utakmica šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa nije bilo iznenađenja. Dinamo je s uvjerljivih 6:0 svladao Borac u Imbriovcu, a Modri su poveli već u drugoj minuti preko Hodžića, da bi Fiolić pogocima u 24. i 64. minuti osigurao slavlje Cvitanovićeve momčadi. Igrala se 81. minuta kad se u strijelce upisao i Olmo, a u posljednjih pet minuta je dva pogotka postigao mladi Jurilj.

Rijeke je slavila u Vrbovcu 3:1. Puljić je u 21. minuti svojim prvijencem donio prednosr branitelju naslova, a pobjedu je osigurao Jelić pogocima u 43. i 84. minuti. Počasni pogodak za domaće postigao je Colarić u 86. minuti. Hajduk se namučio na gostovanju kod Oriolika, no ipak je pobijedio 3:0. Prvi pogodak postigao je Said u 13. minuti, a slavlje je potvrdio Toma Bašić tek u 83. miniuti. U sudačkoj nadoknadi još je Said iskoristio kazneni udarac za konačan rezultat.

Slaven Belupo je u Zmijavcima svladao domaću Croatiju 1:0 pogotkom Katića u 34. minuti. Bedem je namučio Lokomotivu, no ekipa iz Zagreba ipak je slavila 3:0. U 30. minuti je Majer načeo čvrste domaćine, da bi u 81. minuti pogodio Radonjić, a konačnih 0:3 postavio Kolinger pet minuta potom. Istim rezultatom su Sesvete pred svojim navijačima bile bolje od Splita. Prednost domaćinu donio je Slišković u 12. minuti, a u 24. minuti pogodio je i Mamut. Igrala se 88. minuta kad se u strijelce upisao i Kolega.

Osijek je sa 6:0 slavio u Senju protiv Nehaja. Lukić je u 11. minuti donio vodstvo gostima, a u 26. minuti povisio je Marić. Minutu potom pogodio je i Grezda. U 62. minuti je Marić bio strijelac za 0:4, da bi u 87. minuti novim pogotkom kompletirao hat-trick. Konačan rezultat postavio je Pušić u posljednjoj minuti dvoboja.

U Đakovu je Istra 1961 slavila protiv domaće Croatije 4:0. Čuljak je u 19. minuti postigao prvi pogodak, a četiri minute kasnije pogodio je i Mathyaz. Gojković je u 41. minuti bio strijelac za 0:3, a konačan rezultat postavio je Halilović u 71. minuti. Inter je slavio u Nedelišću 6:0. Postonjski je u 14. minuti načeo domaću mrežu, a u završnici prvog dijela su Andrić i Blažević potvrdili slavlje favorita. U nastavku su se u strijelce upisali Fumić i dva puta Bencun.

U dramatičnoj utakmici Zagreb je pobijedio u Bjelovaru 3:2. Jurak je u 25. minuti donio prednost gostima, no izjednačio je Kozić u 57. minuti. Šest minuta potom Matijašević je vratio Pjesnike u vodstvo, ali u 77. minuti opet je uzvratio Kozić. No, u trećoj minuti  sudačke nadoknade Matijaševič je pogodio za pobjedu Zagreba. Šibenik je slavio protiv Zagore u Unešiću 3:0. Banić je postigao dva pogotka, a jednom se u strijelce upisao i Stanić.

Pred svojim navijačima Novigrad je svladao Zelinu s uvjerljivih 5:1. Samac je postigao dva pogotka, a po jednom su strijelci bili Živković, Doći i Filipović. Malo nade gostima donio je Ovčar.