Fed Cup: Hrvatska izborila polufinale Euroafričke zone

Hrvatska Fed Cup reprezentacija uspješno je prošla prve prepreke i velikim koracima grabi ka povratku u Svjetsku skupinu II...

Hrvatska Fed Cup reprezentacija osvojila je prvo mjesto na turniru Prve skupine u Budimpešti posljednjom pobjedom nad Belgijom rezultatom 2:1 te na taj način izborila nastup u polufinalu Euroafričke zone. Na putu ulaska u Svjetsku skupinu II hrvatskim tenisačicama sljedeća stoji reprezentacija Srbije.

Susretom trećega kola ponovno je dominirala naša najbolja tenisačica Ana Konjuh, koja u ovome ciklusu još uvijek ne zna za poraz. Najveća joj je prepreka bila odlična Belgijka Kirsten Flipkens, no Konjuh je uspjela do kraja meča zadržati smirenost i “čistu glavu” te teren napustiti pobjedonosno, i to unatoč činjenici što je u trećem setu gubila rezultatom 4:2.

U prvom dvoboju dana Alyson van Uytvanck prilično je lako svladala Anu Vrljić, koja je u igru “uskočila” umjesto Donne Vekić, pobijedivši na koncu u dva seta rezultatom 6:2, 6:4, premda je Vrljić u drugom setu imala break prednosti i prigodu da meč odvede do trećeg seta.

Odlučujući je bod Hrvatskoj donio par Ana Konjuh – Darija Jurak, koji je lakše no što je to itko očekivao svladao Flipkens i Van Uytvanck 6:3, 6:1.

Protiv Srbije, za koju će nastupiti Aleksandra Krunić (prvi reket), Ivana Jorović, Doroteja Erić i Vojislava Lukić Hrvatska ima ogromne šanse izboriti doigravanje za Svjetsku skupinu II te započeti gradnju ceste koja vodi prema elitnom društvu najboljih. U prilog im definitivno ide podatak da su u samom startu bolje rangirane, kao i činjenica da je Ana Konjuh u odličnoj formi, zdrava i itekako raspoložena.

Pobjednika subotnjeg okršaja 18. i 19. travnja očekuju kvalifikacije za Svjetsku skupinu II, u kojima će nastupiti četiri poražena sastava 1. kola Svjetske skupine II te četiri reprezentacije koje izbore nastup iz Prve skupine – dvije europske te jedna iz američke i azijsko-oceanijske zone.