Federer prekinuo Karlovićevu bajku u Halleu

Roger Federer (1) vs Ivo Karlović (8): 7:6 (3), 7:6 (4).

Ivo Karlović/Foto: Gettyimages

Nakon pobjeda protiv Santiaga Giralda, Alexandera Zvereva i Tomasa Berdycha u kojem je oborio svjetski rekord po ispaljenim as servisima u meču na dva dobivena seta, Ivo Karlović poražen je u polufinalnom dvoboju ATP 500 turnira u Halleu od Rogera Federera.

Švicarski tenisač, inače prvi nositelj turnira svladao je Karlovića u dva tie-breaka lakše nego što je bilo za očekivati. U prvome setu Karlović je suvereno osvajao gemove na svome servisu, a radio je pritisak na sevisima Rogera Federera kod rezultata 2:2 i 4:4 kada je u dva navrata imao 40:40, ali Div sa Šalate više od toga nije mogao.

Tie-break prvoga seta Švicarac je osvojio rezultatom 7:3, a druga dionica igrana je u istom ritmu kao i prvi set bez prevelikih uzbuđenja do 13. igre. Tamo Federer kod rezultata 4:4 radi mini break što je potvrdio sa svoja dva servisa privevši meč kraju u svoju korist.

U finalu će mu se pridružiti bolji iz dvoboja drugog nositelja Keija Nishikorija i Talijana Andreasa Seppija. Karlović je ovim polufinalem dao naznaku odlične forme pred Wimbledon koji počinje 29. lipnja.