Federeru 1000. pobjeda u karijeri i naslov u Brisbaneu

U finalu ATP turnira u Brisbaneu Roger Federer pobijedio je Kanađanina Milosa Raonića sa 2:1 u setovima stigavši do 1000. pobjede u karijeri.

Roger Federer pobjednik je ATP turnira u Brisbaneu. Pobjedu u finalu ostvario je protiv Kanađanina Raonića nakon dva sata i 13 minuta igre. Bila mu je to osma pobjeda u devet međusobnih susreta i prvi naslov u 2015. godini, a 83. u karijeri. Slavio je rezultatom 6-4, 6-7(2), 6-4.

Bio je to zanimljiv meč u kojemu je Federer bio smireniji u krucijalnim fazama meča . U prvom setu stigao je do breaka u trećem gemu kojeg je držao do kraja seta. U drugom setu krenu je u istom tonu osvojivši break u prvom gemu seta kojeg je Raonić vratio u četvrtom gemu. Nakon toga više nije bilo breakova te se otišlo u tie-break u kojem je Kanađanin bio uspješniji. U trećem setu bilo je deset break prilika od kojih je Federer osvojio jednu što mu je bilo dovoljno za naslov u Brisbaneu.

“Ovo je poseban trenutak za mene. Toliko sam tenisa igrao ovih godina da bih došao do ove pobjede i ovo je definitivno meč koji nikada neću zaboraviti”, rekao je Federer nakon pobjede. Ispred njega po broju pobjeda nalaze se Jimmy Connors sa 1253 pobjede te Ivan Lendl sa 1071 pobjedom u karijeri.

Prvu pobjedu na ATP Touru Federer je upisao u rujnu 1998. godine u Toulouseu. Suparnik u 1. kolu bio mu je Guillaume Raoux, a Federer je slavio sa 6-2, 6-2.