LOŠI NASTUPI NAŠIH SKIJAŠA

Felix Neureuther pobjednik slaloma u Yuzawi Naebi

Njemački skijaš Felix Neureuther pobjednik je slalomske utrke za Svjetski kup održane u noći sa subote na nedjelju u japanskom skijalištu Yuzawa Naeba, na kojoj su trojica hrvatskih reprezentativaca ostali bez plasmana u drugu vožnju.

Felix Neureuther/Getty Images

Ulasku u borbu za bodove od hrvatskih skijaša najbliži je bio Matej Vidović koji je ostvario 32. vrijeme prve vožnje, a od mjesta među prvih 30 dijelilo ga je 26 stotinki. Filip Zubčić je bio 35. s 36 stotinki zaostatka za tridesetim, a Istok Rodeš je završio prvu vožnju na 39. mjestu i 48 stotinki udaljen od plasmana među tridesetoricu najbržih.
Najbrži u prvoj vožnji bio je Fritz Dopfer sa samo dvije stotinke bržim vremenom od drugoplasiranog Matthiasa Hargina, a najbolji skijaš današnjice Marcel Hirscher nije uspio završiti prvu vožnju.

No, u drugoj vožnji je sve konkurente nadmašio iskusni 31-godišnji Nijemac Felix Neureuther, koji je nakon prve vožnje zauzimao peto mjesto. Neureuther je i u drugoj vožnji ostvario peto vrijeme, što mu je bilo dovoljno da u ukupnom zbroju bude za pet stotinki brži od Šveđanina Myhrera.
Na treće se mjesto sa dvadesetog iz prve vožnje uspeo Austrijanac Marco Schwarz, dok je vodeći nakon prve dionice, Nijemac Fritz Dopfer završio kao četvrti. Henrik Kristoffersen, pobjednik na šest ovosezonskih slaloma, završio je na sedmom mjestu. Bez obzira na to Norvežanin i dalje uvjerljivo vodi u poretku slalomaša.