Fenomenalna Donna ostavila Sasnovich na dva gema i plasirala se u polufinale

Vekić je imala stopostotan učinak (5/5) na break prilikama.

Sjajan start u novu tenisku sezonu zaokružila je Donna Vekić plasmanom u polufinale WTA turnira u Brisbaneu i to na strašan način.

Donna je za samo 57 minuta savladala Bjeloruskinju Aliaksandru Sasnovich ostavivši je na samo dva osvojena gema u prvom setu.

Na samom startu meča, Vekić je iskoristila prvu break priliku, a nakon što je uzela svoj servis, prednost je potvrdila novim breakom uz stopostotni učinak na prilikama za obrat. Do kraja seta obje tenisačice su držale svoju servu bez problema i set je pripao Donni 6:2.

Drugi set bio je preslika prvog. Donna prvu break priliku koristi za početnu prednost, zatim uz manje poteškoće uzima svoj servis, a potom još jednom koristi stečenu break priliku. Za razliku od prvog seta, Vekić je i kod rezultata 4:0 napravila break i odjurila u polufinale.

Vekić je odradila sjajan meč, iskoristila je pet od pet break prilika, osvojila je čak 63% poena na returnu, gotovo kao i na servisu (67%).

U polufinalu će igrati protiv bolje iz susreta Ajle Tomljanović i Katarine Pliskove. U drugom polufinalu sastaju se Naomi Osaka i Lesia Tsurenko.

U polufinalu parova u Aucklandu, Darija Jurak i Han Xin-Yun poražene su od Sofie Kenin i Eugenie Bouchard rezultatom 6:7 6:4 10:8.