Fenomenalna i borbena Hrvatska pala u produžetku, SAD-u naslov prvaka

Ovo je nevjerojatan uspjeh uzmemo li u obzir da smo igrali bez Bender, Žižića i Mazalina.

U finalu U19 Svjetskog prvenstva fenomenalna i borbena Hrvatska poražena je u produžetku od SAD-a 79:71.

SAD – Hrvatska 79:71 (67:67 – 14:13, 20:18, 16:16, 17:20, 12:4)

Hrvatska: Kapusta 1, Filipović 5, Majcunić, Badžim, Božić 12, Vraneš, Slavica 23, Zubac 12, Karačić 2, Arapović 16.

Luka Božić odlično je otvorio utakmicu i držao Hrvatsku u egalu na samom početku. Za razliku od utakmice u prvom krugu, nismo gubili lopte, odlično smo reagirali na zonski presing i sveli su protivnika u igru pet na pet. U obrani je Ante Nazor kombinirao čovjeka i zonu i na veliki predah se otišlo s plus tri za SAD. Marko Arapović predvodio je naše s deset poena i osam skokova.

Početkom nastavka Nik Slavica sam je držao naše u igri, a sredinom treće četvrtine Amerikanci su vezali dvije trice i pobjegli su na plus deset. Hrvatska klupa je pozvala minutu predaha, Arapović se vratio u igru i ponovno smo u igri. Serijom 8:0 došli smo na 47:45. U zadnju četvrtinu se ulazi s 50:47.

Slavica je nastavio svoj show i Hrvatska je izjednačila 52:52. Nažalost, u tim trenucima Arapović je nepotrebno napravio peti faul. Igralo se koš za koš i dvije minute prije kraja Hrvatska je koševima Božića u dva navrata povela. Na samom kraju Hrvatska je imala napad za pobjedu. Na Božiću je napravljen faul i on je četiri sekunde prije kraja promašio drugo slobodno bacanje za pobjedu. 67:67, igraju se produžeci.

Hrvatska se, nažalost, ispuhala u stizanju prednosti i Amerikanci su se lakoćom obračunali s nama u dodatnih pet minuta.