Fenomenalni Čilić u polufinalu Queen’sa

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić se ekspresno plasirao u polufinale u londonskom Queen’s Clubu, nakon što je u dva seta porazio Amerikanca Donalda Younga s 6-4, 7-5.

Sedmom tenisaču svijeta je za četvrtfinalni trijumf bilo potrebno samo sat i 25 minuta igre, a Čiliću je ovo treća pobjeda, iz isto toliko susreta, u dvobojima s godinu dana mlađim američkim tenisačem. Meč na travnatnoj podlozi Queen’s Cluba je otišao na Čilićevu stranu nakon što je prvi hrvatski reket u prvom setu pri rezultatu 5-4, oduzeo servis Youngu i tako osvojio set, da bi u pravo vrijeme došao do drugog breakea, pri rezultatu 6-5 u drugom setu.

Za ulazak u finale Marin Čilić će morati proći luksemburškog veterana Gillesa Mullera, koji je prošloga tjedna u finalu s-Hertogenboscha svladao Ivu Karlovića.