Fernandes utišao punu Rujevicu: Dinamo svladao Rijeku i otišao na +4

Rijeka i Dinamo su u prvoj utakmici 5. kola odigrali derbi kojeg je modra momčad riješila već u prvom poluvremenu. Dinamo je u konačnici slavio s 0:2, te je na taj način maksimalno iskoristio ozljede i suspenzije u ekipi Matjaža Keka. Junak utakmice je bio Junior Fernandes, koji je dva puta pogodio za Dinamo i to u 11. i 41. minuti iz kaznenog udarca.

Dinamo je bolje ušao u utakmicu i imao je loptu više u nogama, dok se Rijeka opredijelila za polukontre i kontre. Bilo je odmah na početku jasno kako Rijeka bez Gavranovića, Vešovića, Maleša i nedavno otišlog Ristovskog neće biti ista ekipa, te su Jelić i Matei naprijed bili potpuno odsječeni od ostatka ekipe. Dinamo je igrao na krilima trojca Olmo-Gojak-Fernandes, od kojih se očekivano najviše istaknuo Čileanac. Prvo je u 11. minuti iskoristio loše postavljanje riječke obrane i s(p)retno pogodio za 0:1, da bi potom u 37. minuti Sluga obranio njegov odličan udarac. U 41. minuti zbog igranja rukom Zute u svom kaznenom prostoru, sudac Pejin sudi kazneni udarac, a Fernandes je drugi puta na utakmici poslao loptu iza leđa nemoćnog Sluge. Rijeka je do kraja poluvremena stvorila nekoliko poluprilika, ali to nije bilo dovoljno za jaču prijetnju Livakoviću, pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 0:2.

U drugo poluvrijeme je Rijeka ušla odlučnije, a u 53. minuti je nakon lijepe akcije Kvržića i Jelića potonji pogodio stativu. Bila je to najava onoga što slijedi. Novo Dinamovo pojačanje Lecjaks je u 10 minuta dobio dva žuta kartona, te je Dinamo morao igrati posljednjih 30 minuta s igračem manje. Rijeka je sve dala u napad, Črnic je pogodio gredu u samom smiraju susreta, no do gola koji bi potencijalno preokrenuo utakmicu Rijeka nije uspjela doći. Dinamo je tako na Rujevici pokazao dobru igru i na krilima raspoloženog Fernandesa otišao na +4 bodova u odnosu na aktualnog prvaka.

Rijeka – Dinamo 0:2 (Fernandes 11′, 41′ P)

RIJEKA: Sluga – Martić (od 64. Heber), Župarić, Elez, Zuta – Mišić, Bradarić – Kvržić, Gorgon, Matei (od 88. Ajayi) – Jelić (od 81. Črnic)

DINAMO: Livaković – Stojanović, Sigali, Benković, Lecjaks – Antolić (od 67′ Doumbia), Moro – Olmo, Gojak, Fernandes – Henriquez (od 61. Sosa)