Filip Ivić junak Kielcea u pobjedi protiv Vardara

Filip Ivić ponovno spašava Kielce kada je najpotrebnije, u posljednjim minutama utakmice nije dopustio da se Vardar vrati u utakmicu

U 9. kolu EHF Lige prvaka aktualni prvak Europe poljski Kielce ugostio je makedonskog prvaka Vardar. Susret je završio pobjedom Kielcea 27:24 (15:12).

Igrači Kielcea i Vardara krenuli su žestoko od početka, i odmah najavili zanimljivu utakmicu. Vardar su  od početka nosili naš reprezentativac Igor  Karačić i Alex Dujshebaev, dok je prvo ime Kielcea u prvom poluvremenu bio  naš Manuel Štrlek s tri gola u prvom dijelu. Prvi dio je bio izjednačen, s dosta grešaka na obadvije strane. Pred kraj prvog poluvremena Kielce koristi slabiju obranu gostiju i odlazi na odmor s tri gola razlike 15:12.

Nakon odmora, trener Vardara na gol stavlja Strahinju Milića, što se u nastavku pokazalo kao odličan potez. Kielce je već u prvoj minuti drugog poluvremena moglo otići na pet razlike, ali Strahinja Milić brani dvije kontre za redom i spašava Vardar. Upravo je Strahinja Milić skidao neke zicere igračima Kielcea i nije dopustio da domaći igrači odu na veću prednost u nastavku susreta.

Posljednjih deset minuta bilo je neizvjesno, Vardar je imao priliku preokrenuti susret, ali onda na scenu stupa nas Filip Ivić koji je u posljednjim minutama povezao bar odličnih obrana i nije dopustio da se Vardar potpuno vrati u utakmicu. Kielce je do kraja pojačalo obranu i došlo do zaslužene pobjede koja im donosi prvo mjesto na tablici.

Vive Tauron Kielce – Vardar Skopje 27:24 (15:12)

Kielce: Filip Ivić, Sławomir Szmal – Michal Jurecki, Tobias Reichmann 4, Peter Chrapkowski 1, Matej Kus 2, Julen Aguinagalde 4, Karol Bielecki 2, Mateusz Jachlewski, Manuel Štrlek 4, Krzysztof Lijewski 1, Mariusz Jurkiewicz 3, Paul Paczkowski 1 Uroš Zorman 2, Darko Đukić 3

Vardar: Arpad Šterbik, Strahinja Milić – Stojancze Stoiłow 1, Vlado Nedanovski, Rogerio Ferreira Jorge Maqueda, Alexander Dereven, Igor Karačić 5, Alex Dujshebaev 5, Joan Canellas 1, Luka Cindrić 3, Ivan Čupić 1, Timur Dibirov 3, Daniil Sziszkariew , Borozan 2, 3 Mijajlo Marsenić