Filipi zbog puknute arkade ostao bez finala u Bakuu

Zadarski boksač Josip Bepo Filipi poražen je tehničkim nokautom od Ukrajinca Manukiana.

Josip Bepo Filipi/Foto: Gettyimages

Josip Bepo Filipi osvojio je brončanu medalju na Europskim igrama u Azerbajdžanu. On je u polufinalnom dvoboju izgubio od Ukrajinca Gevorga Manukiana koji je slavio tehničkim nokautom nakon što je sudac prekinuo borbu  zbog krvarenja iz Filipijeve arkade.

Ipak, Filipi ima razloga za zadovoljstvo jer je brončanom medaljom izborio nastup na Svjetskom prvenstvu u Kataru gdje će tražiti vizu za plasman na Olimpijske igre u Riju 2016. godine.

Kao što je sam Filipi naglasio postoji žal za propuštenom prilikom zbog ozljede koju je prouzročila četvrtfinalna borba. Ipak, u kategoriji do 91 kilograma Filipi će na Svjetskom prvenstvu pokušati ostvariti san svakog sportaša, plasman na OI.